Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Karty rychlé nápovědy pro Moodle

Občanské sdružení RokIT vydalo aktualizované a rozšířené Karty rychlé nápovědy pro Moodle 2.3.


    nikdo zatím nehodnotil

5 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Velice užitečná pomůcka! Hned ji přihraju dvěma dámám, které musí onen LMS používat.
  Pokud tedy tvůrci pomůcky vítají další připomínky a návrhy, tedy jim navrhuji zvážit, zda by jejich zamýšlená "rychlá referenční příručka pro ty pokročilejší" nebyla rychlejší, kdyby byla psaná v HTML namísto PDF.
  A vůbec, může mi někdo vysvětlit, proč si tady všichni (tohle je za měsíc už druhý případ) tak zamilovali PDF? Jde snad o ochranu autorských práv? (Těmi autorskými právy jsou ostatně posedlí i tvůrci Moodle. A na nulté stránce karet rychlé nápovědy zabírá povídání o autorských právech cca devítinu plochy. To teda musí být něco stráááášně důležitého ...)

 2. avatar

  Dobrý den, děkujeme za připomínky. Karty jsou určeny primárně k tomu, aby si je učitel vytiskl a položil vedle počítače. Podle toho je zvolen jejich vzhled a z toho důvodu jsou ve formátu pdf. Vytváření a udržování HTML a dalších verzí není bohužel v našich silách - pokud by nám ale chtěl někdo pomoci, bedeme jen rádi.
  Uvedení podmínek pro použití u díla, které poskytujeme zdarma pouze pro nekomerční účely, považujeme za nutné (a praxe nám dala několikrát za pravdu). Chránit naše dílo, kterému jsme věnovali velké množství času a energie, je pro nás velmi důležité.
  Zájemci o jakékoliv další využití nás mohou kontaktovat, jak je v materiálu uvedeno.

 3. avatar

  Děkujeme, že jste se rozhodl publikovat na Metodickém portálu. Prosím o dodržování pravidel pro autorství v jednotlivých modulech. Informace o produktech, projektech a dalších akcích patří do modulu Digifolio. Modul Blogy má jiné zaměření (viz http://autori.rvp.cz/informace-pro-jednotlive-moduly/blogy).

 4. avatar

  Zdravím a děkuji za karty, používáme, jsou skvělým návodem. :)

 5. avatar

  Děkuji za pochvalu, to je největší motivace pro autory! Přidali jsme na stránky další materiály a postupně budeme přidávat další.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.